Хор

 

Якщо якась музична одиниця, оркестр, хор чи камерний ансамбль виживає 100 років – це велика рідкість і велике досягнення, а якщо її рівень виконавства постійно зростає, тоді ця одиниця є без сумніву НАЦІОНАЛЬНИМ СКАРБОМ, який заслуговує найбільшої почесті. Це і є – "ДУМКА".

Капела має славетну історію: заснована у 1919 році – в різні часи її очолювали найвидатніші українські хорові диригенти – Н.Городовенко, М.Вериківський, О.Сорока, П.Муравський та інші. За ці роки "ДУМКА" мусила пережити дві світові війни та вісім генерацій співаків і стала лауреатом Національної премії ім. Т.Г.Шевченка (1981 р.). Щоб освіжити нашу пам’ять нагадаємо, що тільки у минулому році у Києві "ДУМКА" виконала “Missa Solemnis” та ІХ Симфонію Л.Бетховена, “Реквієм” Дж. Верді, “Пори року” Й.Гайдна, “Реквієм” Шнітке і “Credo” Кшиштофа Пендерецького та ряд концертів a ’ cappella. В її репертуарі майже всі світові шедеври для хору з оркестром – “Реквієми”, “Меси” та інші знані твори від Баха, Вівальді, Моцарта, Бетховена, Брамса, до Верді, Малера, Рахманінова та Стравінського, не проминаючи українських композиторів: “Б’ють пороги” Лисенка, “Кавказ” Людкевича, Симфонія № 3, “Бабин Яр”, “Панахида” Станковича, ораторія Сільвестрова “Думи мої” та “Реквієм для Лариси”, “Іспанські фрески” Дичко та багато творів a ’ cappella.

З 1984 року колектив очолює високопрофесійний, талановитий митець, народний артист України, лауреат Національної премії України ім. Т.Г.Шевченка, член-кореспондент Академії мистецтв України, Голова Хорового товариства України ім. М.Леонтовича, професор – Євген Савчук. Під орудою професора Савчука "ДУМКА" стала конкурентом хорам світового рівня, яких у Європі небагато.

"ДУМКА" – це високопрофесійний хор, для якого виконання найскладніших сучасних творів завдання не складне, вона виконує їх з дивовижною легкістю. Краса її голосів зачаровує слухачів, а високий рівень професіоналізму робить капелу бажаним виконавцем за кордоном. "ДУМКА" дуже успішно багато разів об’їхала Європу, співаючи на великих сценах самих престижних концертних залів Польщі, Австрії, Німеччини, Франції, Іспанії, Бельгії, Голландії, Італії, Швейцарії, Великобританії. Колективу з великим захопленням аплодували на концертах вдячні слухачі хорової музики США та Канади.

За останні кілька років "ДУМКА" випустила 22 компакт-дисків, які користуються великим попитом у слухачів. Україна може гордитися успіхами і довгим життям Національної заслуженої академічної хорової капели України "ДУМКА".


“Національний хор України "ДУМКА" є феноменальним…, один із найкращих вокальних ансамблів Європи…, "ДУМКА": один з найбільш багатогранних, гнучких, подиву гідних, що я коли не будь чув”. С.Е.Ріттер, журнал “Амерікен Рекорд Гайд”.

“Хор, де всі голоси співають з повною рвучкістю, однак, зрівноважено та натхненно. "ДУМКА"  заслуговує на найвищу похвалу виконанням тільки цього концерту (Д.Бортнянський, Хоровий концерт № 4). Його не можна наслухатись удосталь”. Теодор Терен-Юськів, газета “Америка” – Філадельфія, США.

“Національна хорова капела України "ДУМКА" була прекрасною і на висоті, її виступ відрізнявся повним ансамблем і балансом між партіями та особливим неповторним “бархатним “ тембром у звучанні – чудова робота художнього керівника Євгена Савчука”. П’єр Петі, газета “Фігаро”.