Ода до радості

 17 червня 2021

 19:00

 Харківська філармонія

У концерті-закритті фестивалю KharkivMusicFest-2021 капела "ДУМКА" разом із Національним симфонічним оркестром України виконає два видатні твори — Дев'яту симфонію Людвіга ван Бетховена та "Страсті за Тарасом" Євгена Станковича.

Закриття фестивалю KharkivMusicFest-2021 — один з найбільш масштабних та насичених концертів фестивалю за глибиною та експресивністю. У програмі вечора 24 квітня — виконання найвідомішої симфонії Людвіга ван Бетховена — Симфонії №9, а також прем’єра у Харкові «Страстей за Тарасом» Євгена Станковича. Величні твори віденського та сучасного українського класиків прозвучать у виконанні найвідомішого хорового колективу України — Національної хорова капели України "Думка", та головного оркестру країни — Національного симфонічного оркестру України. Обидва колективи мають понад 100-літню історію, і є амбасадорами української культури за кордоном.

За диригентським пультом визнаний український маестро, Народний артист України Володимир Сіренко. З 1990 року є диригентом Національного симфонічного оркестру України. Як гостьовий диригент працював з Royal Philharmonic Orchestra, оркестром Sinfonia Varsovia, Єрусалимським симфонічним оркестром, симфонічними оркестрами Краківської, Московської, Санкт-Петербурзької філармоній, та іншими. Виступав на відомих сценах: Концертгебау (Амстердам), Центр Мануеля де Фалья (Гранада), Зал Народової філармонії (Варшава), Барбікан хол та Кадоган хол (Лондон), Сеул–Арт–Центр (Корея), Рой Томсон хол (Торонто), Театр на Єлисейських Полях (Париж), Великий зал Московської консерваторії, Великий зал Санкт-Петербурзької філармонії.

Відкриється концерт твором «Страсті за Тарасом» Євгена Станковича — видатного українського композитора, лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка. Твір був написаний у 2013 році до 200-літнього ювілею Тараса Шевченка. Сама назва «Страсті за Тарасом» відсилає нас до величних пасіонів Йоганна Себастьяна Баха, що оповідають про страждання Христа. Як зізнається автор «“Страсті…” для мене — досить незвичний музичний твір. Було бажання на основі  творів Кобзаря створити музичну квінтесенцію духовного, актуального, соборного начал». Твір написаний для симфонічного оркестру, хору, та солістів. Сольні партії виконають солісти Національної опери України Дмитро Кузьмін (тенор) і Олександр Бойко (баритон).

Другий номер концертної програми — Дев’ята симфонія Бетховена. Цей твір вважається одним з найвидатніших творінь в історії світової музичної культури, що виражає гуманістичні та волелюбні ідеали людства. Для втілення своєї грандіозної ідеї Бетховену здалося мало симфонічного оркестру: він хотів оспівати братерство всіх людей світу, об’єднаних в єдиному пориві радості і свободи, і для цього ввів в фінал симфонії хор і солістів. Саме тему фіналу Дев’ятої симфонії “Ода до радості” було обрано гімном Європейського союзу. На закритті KharkivMusicFest-2021 cольні партії бетховенського шедевру виконуватимуть солісти Національної опери України: Оксана Крамарєва (сопрано), Анжеліна Швачка (меццо-сопрано), Дмитро Кузьмін (тенор), Сергій Магера (бас).

*Публікацію скопійовано з вебсайту kharkivmusicfest.com